turkland

czyli dawne dojczland:

br5.jpg

no tak.

muszę się zwierzyć, że najbardziej ze wszystkiego to lubie jechac w nocy samochodem. na zewnątrz jak jest ciemno i zimno. ja se zapuszczam wtedy ogrzewanie na maxa i włączam jakies słuchowisko w radiu. oczywiście nigdy nie byłem i nie będę w stanie wysłuchać świadomie i konsekwentnie choćby dwóch odcinków jednej poweści lub czegoś tam składającego się z odcinków jednakże radochę mam z słuchania niesłychaną.

przypuszczam, że sentyment do słuchowisk powstał u mnie w wyniku długotrwałych seansów nad gramofonem w dzieciństwie. wtedy bajki disneja leciały tylko w święta, albo bardzo wcześnie rano, co dla mnie osobiście oznaczało poprostu że były emitowane bardzo późno w nocy ponieważ juz jako dziecko wstawałem dopiero w południe i luz… 🙂

tak więc wizualne doznania ograniczały się do telewizji edukacyjnej wczesnym południem, wieczorem sensacji XX wieku (i wołoszański mnie straszył że będzie wojna) i jakieś tam inne pierdoły typu dziennik telewizyjny a po nim dempsi i mejkpis na tropie. musiałem więc stymulować się fonicznie. na naszym gramofonie królowały: lis witalis, pchła szachrajka, szewczyk dratewka, alicja w krainie czarów, stoliczku nakryj się i coś tam jeszcze co nie pamiętam. aa dobra to chatka w której mieszka matka coś takiego było jeszcze. ponadto miałem do dyspozycji w razie potrzeby potańczenia lub zrobienia karaoke: franek kimono, wojciech gąsowski, szopena, jakieś kantry różne, queen (jedna płyta tylko), marek i wacek (dwóch takich co na fortepianie grali a jeden to był syn kisieleskiego), co tam jeszcze było?? …. nie pamiętam cholera ale było to dobre.

konkludując:

dobrze jest jechać sobie w ciepełym samochodzie i słuchać sobie coś przyjemnego podczas gdy wszystkich innych krew zalewa że marzną na deszczu albo coś tam…..  

2 myśli w temacie “turkland

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: