fotografia archeotyczna

niewiem jak mam nazwać, co wprawdzie już od dłuższego czasu wykonuję, ale w tym wypadku to już ekstremum.
otóż wczoraj z brulionmanem (jak zwykle 🙂 ) odwiedziliśmy pewne miejsce, jeszcze do niedawna funkcjonujące jako instytut chemiczny. teraz są już tam tylko obdarte ze skóry ściany i podłogi i trochę jakichś duperrelli. wybierając się tam chciałem poprostu obejrzeć ten piękny gmach od środka, ale w głębi duszy liczyłem że znajdę pomieszczenie ciemni fotograficznej i że będą tam jakieś stare materiały do wykorzystania. nie znalazłem tego miejsca, ale niespodziewanie pod schodami głównego wejścia, w bardzo małej, ciemnej i zawilgoconej kanciapie znalazłem to:

i dziś, w zasadzie 10 minut temu, nie licząc na wiele odpakowałem pudełko, z trudem rozkleiłem szklane płytki naświetliłem i wywołałem jedną z nich. i NORMALNIE K…A ŁAŁ!!!!!
KOCHAM TO!!

Emulsja tak pięknie spłynęła w ciągu napewno wielu lat zamakania i schnięcia.  albo zjadły ją grzyby, niewiem. to co zostało, jednak żyje i to jest piękne!!

______________________________________________________

ORWO LP1 są to płyty fotograficzne czarnobiałe z emulsją Lippmanna do wykonywania zdjęć w bardzo znacznym pomniejszeniu, tzw. mikratów.Służyć też mogą do rejestrowania obrazów interferencji fal świetlnych. Zdolność rozdzielcza tych materiałów fotograficznych dochodzi do 520 linii/mm.

9 myśli w temacie “fotografia archeotyczna

    1. wszystko się da zeskanować 🙂 kiedyś zeskanowałem pozytywnego kota, co mi usiadłbył na szybie skanera.
      tak jest. zeskanowac i na fejsbuka ;D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: